ADRES

Ośrodek Pomocy Społecznej

w Bobrownikach, ul. Kościuszki 25c

42-584 Dobieszowice

KONTAKT

tel.:  (32) 287 78 63

kom: 502 097 819

email: ops@bobrowniki.pl

GODZINY URZĘDOWANIA

strzalkaPoniedziałek: 07:00 - 16:00

Wtorek - Czwartek: 07:00 - 15:00

Piątek: 07:00 - 14:00

zabek

U osób z niepełnosprawnością występują większe potrzeby lecznicze w porównaniu z osobami zdrowymi. Zauważalna jest większa frekwencja wad zębowo- twarzowych, upośledzenie funkcji jamy ustnej oraz gorsza higiena.
Zły stan zdrowia u osób niepełnosprawnych może wynikać z różnych przyczyn m.in. architektonicznych, transportowych, ekonomicznych, informacyjnych czy porozumiewania się. Niewystarczający poziom edukacji prozdrowotnej skutkuje małą świadomością rodziców i opiekunów, którzy skupiają się głównie na chorobie ogólnoustrojowej. U osób niepełnosprawnych często występują problemy manualne, albo intelektualne, które uniemożliwiają wykonywanie prawidłowo codziennych zabiegów higienicznych.

Czytaj więcej: Dzieciństwo bez próchnicy !!!

targi

Serdecznie zapraszamy do udziału w TARGACH PRACY organizowanych pod honorowym patronatem Starosty Będzińskiego Pana Arkadiusza Watoły, które odbędą się w dniu 24.05.2017 w godz. od 1000 do 1200 w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Będzinie przy ulicy Ignacego Krasickiego 17 A.
Podczas targów przedsiębiorcy zaprezentują uczestnikom oferty pracy z regionalnego rynku pracy, natomiast osoby zainteresowane pracą za granicą będą mogły zapoznać się z ofertami pracy w ramach sieci EURES.

Czytaj więcej: Szukasz pracy? Nie zwlekaj, przyjdź i sprawdź sam!

aktywny senior logo

Wszystkich mieszkańców Gminy Bobrowniki, którzy ukończyli 60 rok życia zachęcamy do składania wniosków o Kartę AS – Aktywnego Seniora wydawanej w związku z programem „AS – Aktywny Senior Powiatowy Program dla Seniorów na lata 2014 – 2018”

Celem programu jest poprawa jakości i poziomu życia osób starszych poprzez promowanie aktywności społecznej i zawodowej oraz wspieranie systemu opieki. W jego ramach realizowane są m. in. spotkania, warsztaty, zajęcia sportowe, natomiast Karta Aktywnego Seniora upoważnia do ulg i zniżek u wybranych partnerów.

Czytaj więcej: Karty AS - Aktywnego Seniora

obrazek wielkanocnyW poniedziałek 10 kwietnia br. odbyło się świąteczne spotkanie podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej. Przy wielkanocnym stole zebrali się również zaproszeni goście: Wójt Gminy Bobrowniki - Arkadiusz Ziemba, Z-ca Wójta Gminy Bobrowniki - Małgorzata Bednarek, Przewodniczący Rady Gminy Bobrowniki - Zbigniew Binko, Sekretarz Gminy - Janusz Majczak.

Czytaj więcej: ŚNIADANIE WIELKANOCNE

wykrzyknik

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia SPES.
Program Pomocy Dzieciom jest skierowany do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujących się dziećmi, które wskutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym.

Czytaj więcej: STYPENDIA DLA DZIECI W CIĘŻKIM STANIE KLINICZNYM

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com