ADRES

Ośrodek Pomocy Społecznej

w Bobrownikach, ul. Kościuszki 25c

42-584 Dobieszowice

KONTAKT

tel.:  (32) 287 78 63

kom: 502 097 819

email: ops@bobrowniki.pl

GODZINY URZĘDOWANIA

strzalkaPoniedziałek: 07:00 - 16:00

Wtorek - Czwartek: 07:00 - 15:00

Piątek: 07:00 - 14:00

10 czerwca br. w Dworku w Dobieszowicach spotkali się słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gminie Bobrowniki. 

Czytaj więcej: ZAKOŃCZENIE II EDYCJI UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU

W Filii Gminnego Ośrodka Kultury w Rogoźniku w środę 13 maja odbyło się spotkanie mieszkańców oraz słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku z podróżnikiem, dziennikarzem, przedsiębiorcą Panem Tadeuszem Biedzkim.

Czytaj więcej: Spotkanie z Panem Tadeuszem Biedzkim

to temat wykładu, który 1 kwietnia br. prowadził dr Tomasz Kasprowicz w Filii Gminnego Ośrodka Kultury w Rogoźniku w ramach II edycji Uniwersyetetu Trzeciego Wieku. Słuchacze aktywnie uczestniczyli w dyskusji na temat przemian, które wystąpiły po II wojnie światowej w Polsce i na świecie.

 

Czytaj więcej: POLSKA TRANSFORMACJA - HISTORIA I PERSPEKTYWY

4 marca odbył się wykład w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku . Seniorzy podczas spotkania zapoznali się z literaturą polską czasów średniowiecza, dowiedzieli się ciekawych informacji nt.:


Bogurodzica - uważana powszechnie za najdawniejszą polską pieśń religijną, a zarazem arcydzieło poezji średniowiecznej, do dzisiaj stanowi zagadkę zamkniętą na "siedem pieczęci" (A. Brückner). Nie rozstrzygnięto definitywnie tak podstawowych kwestii, jak czas i miejsce powstania utworu, jego autorstwo, związki z liturgią czy ewentualna zależność od wzorów obcych. 

Czytaj więcej: SPOTKANIE Z LITERATURĄ ŚREDNIOWIECZA

Podczas wykładu 4 lutego br. słuchacze Uniwesytetu Trzeciego Wieku w gminie Bobrowniki przenieśli się w bajeczny świat Hawajów. O wyspie nazwanej "amerykańskim snem" opowiadał podróżnik mgr Paweł Mandryk.

Czytaj więcej: Bajeczny świat Hawajów

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com